Yeni Zellanda'da Yapılan Sergide Kur'an dağıtılacak

Yeni Zellanda'da Yapılan Sergide Kur'an dağıtılacak

Yeni Zellanda Canterbury eyalet merkezi Christchurch şehri ilk kez çeşitli dillerde Kur'an çevirileri sergisine ev sahipliği yapacak ve ziyaretçilere Kur'an-ı Kerim hediye edecek.

Bu sergi 17 Şubat Cumartesi günü yerel saate göre sabah 10:30 ile öğleden sonra 16:00'da  İslam hakkında yanlış düşünceleri ortadan kaldırmak amacıyla düzenlenecek. Maori dilide dahil olmak üzere çeşitli dillere Kur'an-ı Kerim'in 45 çevirisi sergiye sunulacak.

28 yaşındaki Mustansar Kamer, Yeni Zellanda  genelinde İslam sergileri düzenleyen cemaat imamı bu hafta Kur'an çevirisi sergisini ilk kez Yeni Zellanda Güney adasına getiriyor.

Kamer, üç yıl önce İngiltere'den yeni Zellanda'ya geldi. ''Yeni Zellanda 'da gerçek İslam'' grubu üyesidir. İslami eğitim kampanyasını Yeni Zellanda genelinde başlattı.

Kamer, bu sergi hakkında ''Grup üyelerinden birisi, Kur'anı tercüme etmek için 20 yıl Maori dilini öğrenmek için çaba sarfetti. Bütün ziyaretçilere ücretsiz Kur'anın bir nüshası hediye edilecektir' dedi.

Sergi aralarında yarım saatlik bir seminerde cihad kavramı ve İslam'ın terörizm ve aşırıcılıkla ilgisi olmaması konusunun ele alınması kararlaştırılmıştır.

Mustansar Kamer, bu seminerin düzenlenme amacının gerçek İslam öğretilerinin açıklanması ve terörist grupların İslami olmayan hareketlerinin gösterilmesi olduğunu ifade etti.

 

                                                                                      

      Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın