Kur’an Nesli Der Veliler Toplantısı Düzenledi

Kur’an Nesli Der Veliler Toplantısı Düzenledi

Kur’an Nesli Der Veliler Toplantısı Düzenledi

Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği, kapanış sınavlarının başlamasıyla beraber geçtiğimiz cumartesi veliler toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, öğrencilerimizin gidişatı ve kursumuzun faaliyetleri özellikle Cuma günleri düzenlenen “Her Cuma Bir Cami” etkinliği konuları yer aldı.

Toplantı konuşmasında yönetim müdürü Veli Koca hoca, minik evlatlarımızın Kur’an eğitimi almalarının önemine ve faziletine deyindi. Veli Hoca konuşmasında: “Çocukların küçük yaşta Kur’an eğitimi alması, İslami ve Kur’an-i ahlakla terbiye edilmesi gelecek nesilde camiamızın her açıdan daha sağlıklı olması demektir. Kur’an ile eğitilen nesil kendini, camiada bulunan gayri ahlaki ve gayri dini çirkinliklerden korur ”dedi.

Öğrencilerin başarılarına da değinin Veli hoca, bu başarıların aynı zamanda çocuklar için de birer teşvik olduğunu dile getirdi. Konuşmanın sonunda kursumuzun birçok alanda faaliyet gösterdiği bilgisini de veren Veli hoca, veliler ile fikir alışverişinde bulundu. Çalışmalar hakkında faaliyetlerimizin daha kaliteli olması açısından öğrenci velilerimizin görüşleri ve önerileri alındı.

Kursumuz, Kur’an’a giriş, yüzüne okuma, Kur’an-ı akıcı okuma ve son cüzün ezberi gibi çalışmaların yanı sıra ahlak, akaid ve fıkıh eğitimi de vermektedir.

Toplantının sonunda veliler öğrencilerin hocalarından çocukları hakkında detaylı bilgi aldı.