Kur'an Nesli Derneği'nden Kudüs Mesajı

Kur'an Nesli Derneği'nden Kudüs Mesajı

Bismillahirrahmanirrahim
Dünya Kudüs Günü, izzetin zillete üstünlük günüdür ve küresel emperyalizm ve dünya Siyonizm'in de korktuğu şey işte bu üstünlük ve zaferdir.   
İran İslam Cumhuriyeti'nin kurucusu İmam Humeyni, bir süre sonra Ramazan ayının son cumasını Dünya Kudüs Günü ilan etti.
İmam Humeyni Dünya Müslümanlarına şu hitapta bulunmuştu: ''Ben uzun yıllar boyunca gasıp İsrail tehlikesini Müslümanlara hatırlatıp durdum; bugünlerde Filistinli bacı ve kardeşlerimize karşı saldırılarını artırmış durumda. Bilhassa Güney Lübnan'da; Filistinli savaşçıları ortadan kaldırabilmek için evleri teker teker bombalıyorlar. Ben bütün Müslüman devletler ve dünya Müslümanlarından bu gasıp ve destekleyicilerinin ağzının payını verme amacıyla birleşmelerini istiyorum. Keza bütün dünya Müslümanlarına; Filistin halkı için kader belirleyici olabilecek olan ve Kadir günlerinden de sayılan mübarek Ramazan ayının son Cuma gününü ‘Kudüs Günü’ olarak seçip bu günü Müslüman Filistin halkının kanuni haklarını destekleme konusunda dünya Müslümanlarının milletlerarası dayanışma günü olarak belli program ve merasimlerle geçirmeyi öneriyorum. Allah Teâlâ'dan Müslümanları küfür ehline galip kılmasını dilerim.''
Böylece Ramazan ayının son cuması Uluslararası Dünya Kudüs Günü olarak duyarlı Müslümanlar tarafından, vazifelerini eda etmek için sokaklarda ve meydanlarda Filistin halkının yanında olduklarını göstermek amacıyla ve onların kanuni haklarını savunmak adına yürüyüşler yapılmaya başlandı.
Maalesef salgın hastalık nedeniyle bu yıl Kudüs Günü'nde meydan ve caddelerde yürüyüş düzenleme imkanına sahip değiliz ama onların yerine tüm Müslüman kardeşlerimizden, beklentimiz sosyal medyada aktif bir şekilde hashtag çalışmalarına destek vermelerdir.
 
Kudüs gününde meydanlara inemesek bile hiç olmazsa tüm imkanlarımızı kullanarak hangi safta olduğumuzu belli etmeliyiz.
 
Özgür Kudüs’te vahdet namazı kılma umuduyla tüm Kudüs şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.