Katar'da Kur'an

Katar'da Kur'an

840 kadın ve erkek katılımcı, Katar ''Şeyh Casım b. Muhammed b. Sani'' olarak bilinen 25. Ulusal Kur'an Yarışması’na kayıt yaptırdı.

'Şeyh Casım b. Muhammed b. Sani'' olarak bilinen 25. Katar Ulusal Kur'an Yarışması ezber, tertil ve tecvid bölümlerinde düzenlenecek.
Son 5 günde bu yarışmaya kayıt olanların sayısı, 840 kadın ve erkeği geçmiştir. Kayıtlar 18 Ekim Perşembe gününe kadar devam edecek.

Yarışmanın Kur'an ezber bölümü Katarlı vatandaşlara özeldir. Katılımcılar 5-10-15-20-25 cüz ezberinde birbirleriyle rekabet edecek.

Rapora göre, yarışmanın tüm Kur'an ezberi üç grupta yapılacaktır. İlk grupta erkek Katarlı vatandaşlar için tertil ve tecvid eşiğinde tüm Kur'an ezberi, ikinci grupta Katar'da mukim milliyetlerden önde gelen imamlar, öğretmenler, müezzinler ve kâriler, üçüncü grupta ise Katar'da yaşayan tüm Kur'an hafızları birbirleriyle yarışacaktır.

Yarışma şartları şunlardır: Katılımcı bu ülke vatandaşı veya bu ülkede yaşayan milliyetlerden olmalıdır. Yarışma Katar Vakıflar Bakanlığı Kur’an İşleri Daire Başkanlığı çabasıyla yapılacak ve yarışmanın zamanı henüz belirlenmemiştir.
 
 
kaynak: iqna   
 
 
                        Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın