Çocuklar İçin Cami Süsleme

Çocuklar İçin Cami Süsleme

Türkiye genelindeki 77 bin cami ve kursta yaz Kur'an Kursları düzenlenirken bu kurslara çocukları çekmek için ilginç yöntemler uygulanıyor.

Rize ilinin Dikkaya köyünde köy camisine çocukları nasıl çekerim diye düşenen Cami İmam Hatibi İbrahim Gumba, camiyi doğum günü kutlamalarında daha çok kullanılan balon ve süslemeler ile süsleyerek çocuklar için cazip hale getirmeye çalışıyor. Gumba, ayrıca kursa katılan öğrencilerden derslerini verenleri çeşitli ödüllerle ödüllendiriyor.

Camii Yaz Kur’an Kursuna katılan çocuklar ”Karnelerimizi aldık, buraya camiye İbrahim Gumba hocamızın yanına geliyoruz. Kur’an öğreniyoruz arada sırada teneffüs veriyoruz, dışarda oyun oynuyoruz sureleri okuyoruz çok iyi vakit geçiriyoruz” dediler.

Dikkaya Köyü Merkez Cami İmam Hatibi İbrahim Gumba ise camiye namaz kılmaya gelen vatandaşlara bir çağrıda bulunarak “Camilerimizin bu yeni misafirlerine saflarında yer açsınlar, gönüllerinde yer açsınlar ve şefkatle yanlarında safa durmalarını namaz kılmalarını sağlasınlar. Ve onların çocukça ufak tefek yaramazlıkları olursa da hoş görsünler” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Yaz Kur’an kursları 9 haftalık bir eğitim dönemini kapsayacak. 18 Ağustos günü sona erecek. 

 

 

Kaynak; İqna 

 

                                                                                                              Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın