Batman Kur'an Yarışması

Batman Kur'an Yarışması

Batman Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Kur'anı Kerim'i Güzel Okuma" yarışması sonuçlandı.

Batman Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması sonuçlandı. 

Ramazan ayının başında duyurusu yapılan “Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması için yapılan başvuruların ardından ön elemeler hafta içinde tamamlanarak, başvuranlar içinde ilk 10’a kalan isimler ilk 3 için birbirleriyle yarıştı. 

Atatürk Parkı’nda düzenlenen ‘Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasında finale kalan 10 isim, jürinin ve halkın karşısında ilk üç için mücadele etti. Yaklaşık 2 saat süren yarışmada 10 katılımcı, Kur’anı Kerim’den süreler okudu. Gecenin sonunda jüri üyesi, ilk üçe giren isimleri açıkladı. Buna göre Kadir Çakan adlı yarışmacı birinci olurken, İbrahim Çimen ikinci, Uveys Yaman ise üçüncü oldu. Yarışmada ilk üçe girenler, Batman Belediyesi tarafından masrafları karşılanmak üzere Umre’ye gitme hakkını kazandı. Yarışmada dereceye giremeyen diğer yarışmacılar ise altın ile ödüllendirildi.
 
 
Kaynak; İqna 
 
 
 

                                                                                                                                    Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın