Almanya'da Kur'an Çevirisi

Almanya'da Kur'an Çevirisi

Almanya'nın Erlangen-Numberg üniversitesi İslamoloji profesörü Hartmut Bobzin, Friedrich Rückert'in Kur'an çevirisini toplayarak yayınladı.

Erlangen-Numberg Üniversitesi İslamoloji profesörü Profesör Hartmut Bobzin, en aktif çağdaş Alman İslamalogistlerinden kabul edilir.

İslam hakkında çeşitli kitaplar yazan ve Friedrich Rückert'in Kur'an çevirisini toplayarak en eksiksiz versiyonunu 1995 yılında yayınlayan Bobzin, 10 yıl önce kendi Kur'an çevirisini yayınlamıştı.

''Muhammed'' adlı kitap İslami çalışmalar alanında öğrenciler için yazdığı kitaplardan biridir. Bu çalışma, Hz. Muhammed (s.a.v) ile ilk tanışma  ve onun hakkında görüşler için uygun bir kaynaktır.

Bu kitapta, 6 bölümde İslam Peygamberi (s.a.v) ve hayatıyla ilgili genel konular açıklanmıştır.

Bobzin, kitabın birinci bölümünde, ''Sahte Peygamberlerden kahramana, Batı'da Muhammed'in (s.a.v)  görüntüleri'' ünvanıyla 7. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Batı dünyasından Peygamber hakkında resimler sunmuştur.

İkinci bölümde Peygamber'den kalan hadis ve sünnetler açıklanmıştır. Bir sonraki bölüm Peygamber'in hayatını tanıma ile ilgili kaynaklara tahsis edilmiştir.

Dördüncü bölüm Peygamber'in bisetinden önce ve sonra Arap yarımadasının coğrafi ve sosyal koşulları ile ilgilidir.

Kitabın son iki bölümünde Müslümanların bakış açısına göre Peygamber Efendimiz'in hayatıyla ilgili temel konular, geçmişte ve günümüzde Peygamber'in (s.a.v) kişiliği hakkında araştırmalar incelenmiştir.

     

      

 

 

              Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın