''Tilavet Arşı'' Projesi

''Tilavet Arşı'' Projesi

Hz. Abbas Türbesi Kur'an enstitüsüne bağlı Kur'ani Projeler Merkezi ''Tilavet Arşı'' adı altında bir projeyle Irak'ın yüksek Kur'ani deneyim ve yeteneklerinden faydalanarak ve bu kapasitenin İslam dünyasına tanıtılması amacıyla başlatıldı.

''Tilavet Arşı'' Kur'an projesinin açılış töreni Kerbela'da Mukaddes Hz. Abbas Türbesi avlusunda türbenin mütevellisi Muhammed Aşkar ve bu türbenin farklı bölümlerinin başkanlarının katılımıyla düzenlendi.

Hz. Abbas Türbesi mütevellileri Kur'ani projelerin uygulanmasında bu türbenin özel çabalarını  kaydederek ''Bu türbe dine ve topluma hizmet verecek projeleri uygulamaktır. Yıl boyunca farklı Kur'an programlarını icra etmektedir" dedi.

Aynı halde Hz. Abbas Türbesi Kur'an enstitüsü müdürü Şeyh Cevad Nesravi bu törende Hz. Abbas Türbesi'nin pek çok Kur'ani program uyguladığını buna Emir-ul Kûr'a projesi örnek olarak gösterilebileceğini ifade etti.

Şeyh Cevad Nasravi, ''Çocuklara Irak tarzı Kur'an kıraat eğitimi, adı geçen projenin özellikleridir. Halil İsmail mektebi olarak ünlüdür. Bu projenin uygulanma amacı seçkin kârilerin eğitimi ve farklı ülkelerde Kur'an toplantılarına katılmaktır'' dedi.

Törende Irak'ın önde gelen Kâri ve hafızı Şeyh Muhammed Hüseyin onurlandırıldı.

 

 

    

 

 

              Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın